Правильне резюме для прийому на роботу закордоном.
Резюме – це свого роду візитівка, котра відкриває перед спеціалістом двері для співбесіди з роботодавцем чи його представниками і майбутнього працевлаштування. Воно створюється для того, щоб показати потенційним наймачам ваші переваги над конкурентами, котрі їх заінтересували чи можуть заінтересувати. Тут ви розказуєте про свої навики і вміння, досвід роботи по спеціальності і не тільки.
Слід оформити резюме таким чином, щоб на одній, максимум на двох сторінках вмістити всю необхідну і головне корисну для роботодавця інформацію. Слід доказати йому, що у вас високій рівень кваліфікації і професіоналізму, це переконає його в тому, що ви саме та кандидатура яку він шукав.
Якщо ви хочете працевлаштуватися закордоном і побудувати тут свою кар’єру, забудьте про кумівство, якщо в Україні можна отримати посаду через знайомство, хабар, або родинні зв’язки, то тут такі схеми не працюють. Закордонні компанії шукають виключно хороших спеціалістів, а підбір ведеться незаангажованими представниками, котрі підтримують високу планку компанії у пошуках підходящих кандидатур. Саме тому не слід дивуватися, що є велика імовірність провалу на етапі розгляду резюме, особливо якщо скласти його неправильно, або недостовірно.
Таким чином, резюме – це обов’язковий елемент вдалого працевлаштування і перший етам на шляху вашої кар’єри. По його формі і змісту попередньо оцінюють кандидата на заміщення конкретної посади. Закордоном створений великий ринок праці із чіткими правилами, ніякий роботодавець не буде читати реферати про вашу життєдіяльність, все повинно бути складено по суті і формі, чітко та лаконічно. Для отримання вакансії закордоном, необхідне резюме, яке приверне до вашої особи увагу, переконає компанію у необхідності ваших послуг і їх прямій вигоді.
Правильно викласти дані про себе зовсім не просто. По-перше, потрібно грамотно написати текст, а по-друге, стисло вказати всі важливі моменти. Звичайно ви можете звернутися по допомогу до спеціальної компанії, але якщо у вас є наміри отримати роботу пов’язану з веденням документів, тоді граматичні вади виявляться самі, тому їх потрібно усунути заздалегідь.
Резюме – це не що інше як скорочена версія характеристики працівника. Саме тому, його текст має бути ярким, змістовним і стислим, таким що привертає до себе увагу і зможе вигідно «продати» ваші навики. Тільки не старайтесь через міру нахвалювати себе, в ту ж чергу не пишіть «сухих» та неінтересних текстів. Навчіться себе ненав’язливо хвалити.
Якщо все виконано ідеально, тоді ваше резюме доб’ється своєї основної мети, а саме – спонукає бізнесмена запросити вас на співбесіду. Якщо вдалося досягнути цієї мети і ви на співбесіді покажете себе з найкращої сторони, тоді вакансія скоріш за все буде вашою.
Ключові тезиси:
• Готуйте резюме виключно під конкретну вакансію.
• Шукаючи декілька вакансій, створіть окремі резюме під кожну з них.
• Опишіть свої позитивні сторони, навики, вміння, досвід, докажіть свої переваги над конкурентами.
Основні переваги:
1. Практичний досвід трудової діяльності.
2. Відповідна освіта, як мінімум спеціальне, бажано вище, в ідеалі міжнародного зразка. Якщо освіта здобута закордоном, це буде вагомою підставою взяти вас на роботу.
3. Володіння іноземною мовою, в ідеалі мовою країни в якій ви бажаєте працювати, як мінімум задовільне володіння англійською мовою.
Декілька слушних порад:
• Ніколи не представляйте себе в резюме як «майстра на всі руки», закордоном, в тому числі в ЄС найбільше цінують вузькопрофільних, але професіональних спеціалістів.
• Мінімум тексту, 1-2 сторінки цілком достатньо.
• Слідкуйте за граматикою тексту, його доступністю, лаконічністю і чіткістю.
• Контактні дані потрібно надавати в повному обсязі.
• Перелічіть всі навчальні заклади з повною назвою, вказавши рік вступу й випуску.
• Не пишіть двозначної чи негативної інформації.
• Вкажіть максимальну кількість даних, що вказують на вашу конкурентоспроможність і беззаперечність рішення призначення вас на дану посаду.