Всяке трапляється, може бути й так, що ви наче офіційно виконали всі вимоги, щоб легально перетнути польський кордон, але тут щось пішло не так і вас завертають назад, поставивши штамп в паспорті. Причин може бути безліч, ви можете щось забути, щось не врахувати і як пояснення отримаєте штамп у вигляді літери з латинського алфавіту. За кожною такою літерою ховається причина відмови в перетині кордону. Розглянемо декілька варіантів, які трапляються частіше за все.

 • Причини заборони на в’їзд в Польщу:

«А» відсутність документально підтверджених підстав для в’їзду.

«В» підробка документів.

«С» закінчення терміну дії візи чи дозволу на проживання.

«D» Визнання таких документів підробленими.

«E» мета приїзду не підтвердилася.

«F» закінчення терміну перебування на території країни

«G» замало коштів для оплати заявленого строку перебування.

«H» вас внесено до списку SIS.

«I» вас визнано особою, що несе загрозу для безпеки Польщі.

 • Від причин до наслідків заборони на в’їзд.

Такі причини як: I, D, B скоріш за все приведуть до заборони, а причина Н вже являється повною забороною. За пунктом F вас можуть депортувати з країни. Наприклад, якщо на польському кордоні при виїзді було виявлено перевищення терміну перебування, тоді вас депортують. Але, в ту ж чергу, якщо ці дані виявлять в момент в’їзду в державу, тоді просто не пустять вас без будь-яких санкцій. Деякі причини й зовсім, можуть визначатися в залежності від ситуації.

 • Термін дії заборони на в’їзд в ЄС і зону Шенген.

Немає конкретних термінів для такого роду заборони, лише певний період, від декількох місяців, до декількох років. Чиновники самі вирішують який термін саме термін вказати.

Період заборони відносно певної причини:

Від 5 місяців до 3 років.

 1. Недійсні віза, паспорт чи інші документи, котрі надають право перебування в Польщі.
 2. Перевищення допустимого терміну.
 3. Відсутність фінансових можливостей.
 4. Порушення прикордонного режиму.
 5. Невідповідність заявленої і фактичної мети приїзду.

Від 1 до 3 років.

 1. Неофіційне працевлаштування.
 2. Нелегальне ведення бізнесу.

Від 3 до 5 років.

 1. Внесення особи до списку SIS.
 2. Загроза національній безпеці.
 3. Депортація особи в іншу країну для відбування покарання.

 

 • Правові наслідки видворення.

Заборона на в’їзд являється наслідком депортації, хоча не завжди має на неї прямий вплив. Проте правові наслідки такого стану доволі серйозні. Заборона перетину польського кордону автоматично поширюється на заборону відвідування інших країн Шенгенської чи Єврозони.

 • Як діяти в таких випадках?

Існують процедури оскарження таких рішень, проте процес скасування або зменшення термінів заборони суттєво відрізняється. Наприклад, якщо вас депортували при виїзді і ви перебуваєте в Україні, тоді це рішення можна оскаржити, але такі дії будуть недоцільними, доцільніше буде зразу оскаржити саму заборону. В ту ж чергу, краще апелювати призначення депортації, коли ви ще перебуваєте в Польщі и термін видворення не перевищений.

 • Як провести апеляцію депортації.

Для цього потрібно виконати декілька послідовних і чітких кроків, на протязі двох тижнів після отримання повідомлення про санкції.

 1. Крок. Написання заяви. Документ який посвідчує ваше бажання оскаржити такі дії подається виключно в письмовій формі. Бланк заяви береться в уженді, там де й було прийнято рішення на видворення. Якщо вас утримують в центрі для нелегалів, тоді візьміть бланк в його керівництва.
 2. Крок. Подача заяви. Даний документ адресується Управлінню по питаннях іноземців, це компетентний орган, який займається цими проблемами. Проте подавати його слід через воєводу, який прийняв вердикт по вашому питанні.
 3. Крок. Розгляд клопотання. Допоки рішення не прийнято, строк депортації можуть подовжити. Кінцевий результат такого процесу може мати дві сторони, депортацію анулюють або підтвердять.

У випадку скасування рішення, всі санкції запроваджені щодо вашої персони у зв’язку з депортацією будуть зняті. Якщо рішення підтвердиться, тоді воно пройде у встановлені терміни в рамках закону, якщо буде потреба, його виконають в примусовому порядку.

 • Скасування чи зменшення терміну заборони на в’їзд до Польщі.

Якщо ви вже поза межами Польщі, тоді можете сміливо розпочати дану процедуру. Частіше за все, видворення проходить безпосередньо на кордоні із запровадженням персональної санкції про заборону на в’їзд. Щоб розпочати процедуру, має бути виконане рішення про видворення в зазначені терміни. Якщо не виконати цих умов, тоді клопотання просто не будуть розглядати. Розглянемо ваші подальші кроки, та їхню вартість.

 1. Крок. Шукаємо представника. Необхідно знайти представника в Польщі якому адресують рішення по вашому питанню. Така особа повинна мати довіреність, щоб представляти ваші інтереси в цій країні. Це може бути будь-яка людина, не обов’язково громадянин Польщі чи юрист. Хоча, якщо цією справою займеться адвокат, ваші шанси отримати позитивне рішення значно підвищаться, але потрібно врахувати витрати на його гонорар.

Оформлення ж довіреності обійдеться в 17 злотих.

 1. Крок. Сплата державного мита за фактом розгляду клопотання.

Мито складає 10 злотих.

 1. Крок. Оформлення самого клопотання. Ось тут краще довіритися спеціалісту, юристу. Слід вказати контактні дані і деякі факти зі свого життя, наприклад які інтереси переслідуєте перебуваючи в Польщі, задля заробітку чи це особисті інтереси, або ж просто бажаєте пов’язати своє життя з даною країною.

Оплата допомоги спеціаліста договірна.

 1. Крок. Подача заяви. Даний крок доволі складно виконати без юридичної підтримки, тому краще звернутися до адвоката, якщо ви самі не володієте знаннями в галузі юриспруденції. Загалом краще всі ці кроки проходити з допомогою адвоката, так буде скоріше і результативніше. Якщо бажаєте зайнятися цим самостійно, тоді можна скласти заяву на ім’я керівника прикордонної служби.

Найскладніше провести фактичну передачу документа. Вам прийдеться приїхати на кордон, повідомити прикордонників України про свої наміри, оформити перехід, але не потрапляючи на територію Польщі передати документи польському прикордоннику.

 1. Крок. Отримання результатів. Рішення по вашому питанні надійде за вказаною вами адресою в графі контактних даних заяви.

 

 • Коли скасують заборону.

Якщо дотримано всіх умов, то заборона буде знята в короткий строк, але існує багато причин, коли її ні в якому разі не знімуть. Можна навіть не подавати клопотання у випадку:

Загрози безпеки.

Неоплачених витрат по депортації.

Коли близько двох років поспіль уже скасовувалася така заборона.

Не пройшла половина зазначеного в забороні терміну.

Краще не доводити ситуацію до таких проблем, проте не слід впадати у відчай коли вони настали, адже як бачите, є надійні способи їх вирішення.