Переваги роботи в цій країні відомі всім, це високі заробітні плати і соціальні стандарти та високий рівень життя. Щоправда, скористатися цим перевагами не так просто, потрібно пройти довгий адаптаційний період, вивчити німецьку мову і розібратися з місцевою бюрократією. Проте, вирішивши ці питання, можна розраховувати на роботу із зарплатнею не менше 2000 євро з хорошими умовами праці та соціальними гарантіями. В цій статті ми звернемо увагу на процесі вибору вакансій і легітимізації, саме так, в Німеччині краще за все працювати легально і не жартувати з законом.
Які є вакансії.
Потрібно підкреслити той факт, що в німецькі роботодавці перш за все шукають кваліфікованих працівників. З боку держави, для легалізації іноземних спеціалістів були прописані в законі спеціальні норми, які значно спрощують процес отримання роботи для професіоналів своєї справи. Існує так звана «синя карта» – документ, який надає право людині перебувати на території країни три роки. Видають його в першу чергу висококваліфікованим робітникам.
Офіційна статистика Міністерства іноземних справ Німеччини вказує на те, що в країні на офіційній основі мешкає близько 200 тисяч громадян України. Кожен рік їхня кількість зростає на 15 тисяч, а з урахуванням запланованих змін щодо лібералізації законів про найм емігрантів, ця кількість зросте в рази. Сама велика громада наших співвітчизників перебуває в Баварії, трошки менше в Гессені і Саксонії.
Також ця статистика наводить дані щодо зайнятості. Близько 80% українців працює в промисловій галузі і в сфері будівництва. В останні роки стрімко зростає кількість українців задіяних в напрямку айті технологій і програмування. Якщо ви володієте будь-якою точною спеціальністю, у вас завжди буде шанс отримати тут роботу, високо цінуються інженери, хіміки, агрономи, вчителі та медики. Якщо знову ж таки звернутися до статистики, то в Німеччині прослідковується велика нестача інженерів, кадровий потенціал відчуває гостру нестачу в 80 тисяч спеціалістів. Також відчутний брак педагогів, бракує більше 10 тисяч вчителів.
Рівень заробітної плати.
В Німеччині одні із самих високих зарплат в світі, але на яку зарплатню можуть розраховувати українські трудові емігранти?
Мінімальна зарплата в цій країні складає 400 євро в місяць. Отримують таку базову зарплатню переважно студенти, які працюють не повний робочий день і це звільняє їх від сплати податку на прибуток.
Якщо ви влаштуєтесь звичайним офіс-менеджером, зможете отримати не менше 1700 євро. Робочий графік триває переважно з 8.00 до 17.00, також є година обідньої перерви.
Мінімальна зарплата складає 400 євро, про це ми вже говорили, але існує ще й таке поняття як мінімальна погодинна оплата праці, а це 8.20 євро в годину. Ця величина не є сталою і відрізняється в залежності від регіону – федеральної землі на якій розташоване підприємство. Незважаючи на те де б ви не працювали і ким, навіть некваліфікованим працівником і за мінімальну ставку, все одно зможете заробити мінімум 1300 євро в місяць.
Як і де знайти роботу.
Якщо ви хочете отримати легальну роботу відповідну до вашої професії, тоді слід довірити цю справу спеціалізованому візовому центру Без кордонів.
Німецька мова.
Без неї ніяк, слід зауважити, що вам знадобиться хоча б початковий рівень знання Німецької мови. Навіть якщо ви володієте англійської мовою, її буде недостатньо. Без знання мови ви банально не зможете оформити документи, чиновники будуть постійно вам нагадувати, що ви находитеся в Німеччині і будуть вкрай неохоче переходити на англійську. Те ж саме стосується роботодавців.
Які потрібні документи для працевлаштування.
Окрім стандартного пакету документів, потрібно оформити податкову декларацію та дозвіл на роботу. Дозвіл на працевлаштування іноземця видають тільки тоді, коли на заміщення вакантної посади не знайшлося кандидата громадянина Німеччини.
Німці всіляко захищають свій ринок праці, окрім того тут розвинена бюрократична машина. Ці причини стають на заваді швидкому працевлаштуванню. Будьте готовими до того, що від зустрічі з роботодавцем до вашого першого робочого дня може пройти 1-2 місяці, а інколи й півроку!
Дозвіл на роботу можуть видавати строком на 3 роки, але це скоріше привілей висококваліфікованих працівників, які заробляють від 45000 євро в рік. На це можуть розраховувати іноземні лікарі, архітектори чи інженери.