Українки працьовиті та спосібні робітники, вони працюють нарівні з чоловіками оволодіваючи різноманітними професіями. Завдяки цим якостям їх цінують закордонні роботодавці, яким потрібні такі розумні, професійні і спосібні працівники. Таким чином, знайти роботу на ринку праці в ЄС чи Північній Америці зможе будь-яка українка, незалежно від своєї кваліфікації. Проте існує ряд вакансій яким вони частіше за все віддають перевагу. В цій статті ми склали ТОП-10 популярних професій і постаралися розкрити основні нюанси таких робіт, вказавши перспективи, умови праці та зарплатню. Що ж розпочнемо наш ТОП-10:

  1. Персонал по догляду.

Українські жінки можуть без проблем влаштуватися в сфері аu pair, тобто стати нянями, домробітницями і доглядальницями. Тисячі українок працюють на роботі, яка пов’язана з доглядом чи веденням домашнього хазяйства. Вони себе прекрасно зарекомендували, тому користуються популярністю у роботодавців. Серед перспектив тут можна назвати хороший заробіток, можливість побачити світ, а також можливість підтягнути знання іноземної мови. Звичайно, є тут і мінуси. Це нелегка праця, а її умови бувають різними, все залежить від наймача. Саме тому, працюючи в одній сфері дві жінки можуть заробляти кардинально по-різному. В більшості випадків, кандидати на такі вакансії повинні мати вік від 21 до 45 років. Зарплати бувають різними, це залежить не тільки від роботодавця, але й від країни, мінімальна сума складає 400 доларів, а максимальна – 2000. Якщо ви вільно володієте мовою країни перебування і маєте водійські права, тоді зарплатня однозначно буде вищою.

  1. Швачки.

Українські швеї уже давно завоювали популярність на ринку праці в країнах ЄС, все завдяки високій кваліфікації і працьовитості. В Європі зарплата швачки набагато вища ніж в Україні, тому постійно спостерігається відтік кадрів на Захід. Щоб влаштуватися на роботу в швейну фабрику закордоном, знадобиться досвід роботи та професійні знання технології швейного виробництва і текстилю. Також потрібно володіти навичками роботи на різному обладнанні і навіть вміти шити вручну. В цій сфері частіше за все не потрібні знання мови, але це не помішає. Режим роботи буває різним, на фабриці він позмінний, а в ательє індивідуальний. Що стосується зарплати, то вона коливається в діапазоні від 300 до 1200 доларів, це залежить від виробітку і норм оплати праці в країні.

  1. Beauty спеціалісти.

В ЄС постійно потрібні працівники в салони красоти, перукарі, візажисти, майстри манікюру, масажисти, адміністратори і інші спеціалісти індустрії красоти. Наші майстри високо ціняться на Заході і для них тут відкриті двері усіх салонів. Знання англійської мови і професіоналізм стануть запорукою вашого успіху. Зарплатня тут буває різною, мінімальна ставка складає 400 доларів, висококваліфіковані спеціалісти отримують 200- і більше.

  1. Сезонні роботи.

Жінки кожного року їдуть на сезонні заробітки закордон. Це може бути робота пов’язана із збиранням урожаю чи інший вид діяльності з обмеженим терміном. Тут можна за 1-3 місяці непогано заробити, більше ніж за цілий рік в Україні. Зазвичай від таких працівників не вимагається знання мови чи наявність певної кваліфікації, але потрібно бути фізично витривалою жінкою з міцним здоров’ям. Зарплатня залежить від країни перебування, наприклад в Польщі можна заробити мінімум 500 доларів, а ось у Швеції 1200 і більше.

  1. Лікарі та медичний персонал.

Українські медпрацівники надзвичайно затребувані в медичній галузі ЄС, зокрема в Східній Європі, де місцевий персонал виїжджає на роботу на в сусідні країни, далі на Захід, там рівень заробітку ще вище. Таким чином, нашим сусідам приходиться заповняти нестачу кадрів українськими спеціалістами. Якщо ви медсестра, тоді без проблем знайдете собі добре оплачуване місце в лікарні чи приватній клініці закордоном. Пройшовши курси вивчення іноземної мови, медсестри та лікарі можуть розраховувати на зарплату від 700 до 3000 доларів.

  1. Фінансисти.

Працівниці фінансового сектору економіки, бухгалтери, менеджери, економісти також можуть з легкістю знайти роботу закордоном. Жінки, які володіють певною спеціальністю у сфері фінансів, мають відповідну освіту та стаж роботи від 5 років, являються професіоналами своєї справи, завжди на доступ до вакансії з високою зарплатнею та хорошими умовами праці, як в приватних, так і в державних структурах. Щоправда, знадобиться також мінімальне знання англійської мови та мови країни перебування. Якщо ви відповідаєте цим критеріям, тоді зможете зайняти високооплачувану вакансію з перспективою кар’єрного росту. Зарплатня такої працівниці складає від 1000 до 10000 доларів.

  1. Сфера розваг і обслуговування.

Українські жінки масово залучені в сфері розваг і обслуговування закордоном. Вони працюють офіціантками, покоївками, адміністраторами, аніматорами, співають та танцюють. Найбільше вакансій в даній сфері відкривається в літній час, саме тоді відчувається великий наплив туристів і брак персоналу. Зарплата таких працівниць становить приблизно 1000 доларів.

  1. Модельний бізнес.

Українки дуже красиві, це факт який відомий далеко за межами нашої країни. Тому красиві жінки часто виявляють бажання працювати в модельному бізнесі. Тисячі українських моделей працюють за кордоном, виступають на подіумах, знімаються в рекламі і публікуються на сторінках глянцевих журналів. Доходи моделі залежать від розцінок агентства з яким вона працює, та разових гонорарів, заробітки тут не стабільна кількість зйомок буває різною, в залежності від попиту моделі. Інколи за одну зйомку можна отримати тільки 100 доларів, але якщо ви стали популярною, тоді гонорар складатиме більше 10000.

  1. Дизайн.

Багато жінок дизайнерів із України знаходять собі роботу закордоном. Наші дизайнери рахуються одними з кращих в світі, особливо якщо їхня сфера діяльності стосується комп’ютерної 3D-графіки. Якщо ви маєте певний досвід роботи і напрацювали цікаве портфоліо, тоді точно знайдете для себе роботу в будь-якій країні. Ваша зарплата залежатиме від досвіду і кваліфікації, проте сміло можна розраховувати на зарплатню в розмірі від 1000 до 10000 доларів.

  1. Освіта.

Викладачі та вчителі також знайдуть для себе відповідні вакансії за професією. Жінки філологи запросто знаходять роботу по своїй професії в країнах ЄС, США та Канаді. Головне знати іноземну мову і якщо у вас педагогічна освіта, ви отримаєте великі шанси зайняти хорошу вакансію в навчальному закладі. Окрім того, можна працювати репетитором де заробітна плата складе від 600 до 2000 доларів.