В даний момент закордонний ринок праці повністю відкритий для наших громадян, особливо в межах Європейського Союзу. Завдяки його відкритості і можливості пошуку роботи через інтернет мережу, українці можуть вибрати роботу по своїй спеціальності і ту, яка влаштує їх в плані умов праці та зарплатні. Кожен день відкриваються нові вакансії, зайняти які не складно, адже відкритість ринку праці передбачає зняття багатьох бюрократичних процедур. Якщо зайнятися пошуком роботи через візовий центр, тоді й зовсім вся процедура займе мінімум часу й зусиль.

Про перспективи.

Роботодавці в країнах ЄС, США та Канаді дуже добре відзиваються про наших працівників, виділяючи такі їхні риси як: чесність, надійність працелюбство. Окрім того Українська і західна культура дуже схожі, тому не виникає ніяких проблем з адаптацією українських трудових емігрантів.

Таким чином, українським чоловікам тепер набагато простіше знайти роботу в іншій країні, причому незважаючи на їх вік. До речі на заході відкрито багато вакансій не тільки для робочих спеціальностей, але й для кваліфікованих працівників.

В даній статті ми постараємося розібратися в питанні яка професія, користується найбільшим попитом. Можливо ця інформація допоможе визначитися зі сферою діяльності, допоможе знайти роботу, де ви зможете розпочати свою кар’єру. Наведемо ТОП-10 професій, сам перелік не складений за популярністю з першого по десяте місце, тому що кожна вакансія має свої особливі нюанси, проте всі вони являються найбільш затребуваними і перспективними.

  1. ІТ-спеціалісти.

Розпочнемо з айтішників, з кожним роком ІТ-сфера потребує все більше і більше кадрів. Україна володіє значним потенціалом кадрів в цьому напрямку, українці успішно працюють в інтернет індустрії практично у всіх розвинутих країнах. Якщо вірити статистиці, то більше 500 тисяч айтішників у світі – українці. Щоб конкурувати в даній сфері, вам знадобиться знання англійської мови і професійні навички. Що стосується заробітної плати, то тут працівники чудово заробляють, а багато компаній, окрім великої зарплатні надають їм ще й цілу низку бонусів, наприклад, оплачують житло, транспортні видатки. Мінімальна ставка по зарплаті складає 1 тисячу доларів, а верхня межа починається з 10 тисяч.

  1. Будівельники.

Це вічна спеціальність, будували, будують і будуть будувати завжди і всюди, допоки розвивається людство. Українські будівельники мають попит серед закордонних будівельних компаній. Яскравим прикладом є те, що між Україною і низкою країн світу, таких як Ізраїль, підписані міжнародні договори, що спрощують процедуру в’їзду і влаштування будівельників, додатково надаючи їм всілякі пільги. Враховуючи те, що українські зодчі висококваліфіковані і надійні, вони просто нарозхват. Також на попит впливає те, що вони беруть за роботу менше грошей, аніж місцеві спеціалісти. Ви можете легко влаштуватися на будову підсобником, але набагато вище цінуються професіонали, також перевагою стане знання мови, тоді можна отримати зарплату мінімум 700 доларів і аж до 4 тисяч чи навіть більше.

  1. Медичний персонал і лікарі.

Медперсонал всіх категорій, особливо ті його представники, котрі мають досвід роботи за спеціальністю більше 3 років, завжди можуть розраховувати на робоче місце в закордонних медичних закладах. Більш за все нашими спеціалістами інтересуються лікарні Польщі та Чехії. Справа в тому, що в цих країнах також спостерігається відтік кадрів, їхні лікарі виїжджають на заробітки далі на захід. Тут також не обійтися без знання мови, хоча б на базовому рівні. Проте це не проблема, наприклад польська мова споріднена до української, освоїти її легко, до того ж існує безліч освітніх програм, які дозволяють швидко вивчити мову. Щодо зарплат, то в молодшого медперсоналу заробітна плата складає від 700 доларів, у лікарів від 1 тисячі до 10-20 тисяч доларів.

  1. Інженери, проектувальники і технологи.

Такого роду професіонали завжди потрібні в розвинутих країнах, причому в цих кадрах тут відчувається суттєвий дефіцит. Тому українські інженери з легкістю знайдуть собі роботу закордоном, особливо якщо у них є досвід і вони володіють мовою країни в якій бажають розпочати свою кар’єру. Технарі можуть сміло розраховувати на зарплату розміром від 1 до 4 тисяч доларів та всілякі пільги у вигляді безплатного житла і забезпечення, а ще суттєві бонуси і надбавки.

  1. Водії далекобійники.

Це надзвичайно популярна професій в ЄС. Тут дуже розвинута мережа транспортних перевезень. Вакансій дуже багато, безліч європейських транспортних компаній приймають на роботу водіїв. Вони змагаються між собою за кандидатів, пропонуючи всілякі бонуси та хороші умови праці. Проте, перевагу надають все ж таки професіоналам, водіям з досвідом від 3 років. Такі далекобійники зразу можуть розраховувати на зарплату мінімум 1500 доларів.

  1. Поварі, кулінари, пекарі.

Ви завжди зможете знайти роботу поваром закордоном. Незважаючи ні на що, люди завжди хочуть з’їсти щось смачненьке і позбутися відчуття голоду. Заклади громадського харчування постійно шукають поварів, ресторани і кафе кулінарів, у пекарні потрібні пекарі, а у кондитерські – кондитери. Українська кухня багата рецептами, а кулінарні традиції тісно переплетені з кухнями різних народів. Наші поварі можуть приготувати будь-яку страву, європейську, азіатську, арабську чи латиноамериканську, за це їх високо цінують. Повар початківець отримує зарплатню від 500 доларів, а шеф-повар від 2 тисяч доларів.

  1. Фінансисти.

В Західній Європі і Північній Америці завжди прослідковується великий попит на фінансистів. Найбільше цінують професіоналів зі стажем роботи в профільних структурах не менше 5 років, також необхідно знати англійську і мову країни перебування. Завжди затребуваними залишаються менеджери, бухгалтери, економісти і аудитори. Зайнявши відповідну посаду вони можуть заробляти мінімум 1000 доларів.

  1. Різноробочі.

Такі працівники потрібні будь-де, на заводі, фермі, будові, вакансії для них можна знайти серед сезонних і постійних робіт. Праця різноробочого закордоном оплачується значно більше аніж в Україні і умови праці тут набагато кращі. Щоправда, необхідно володіти такими якостями як фізична сила і витривалість, а ще мати певні навики і досвід. Мінімальна зарплатня тут складає 400 доларів і може бути вищою, більше 1000.

  1. Нафтовики.

Нафтовидобувна і нафтопереробна промисловості завжди відчувають потребу в кваліфікованих кадрах. Окрім Росії є ще один напрямок, куди українські робітники можуть податися на заробітки, це Норвегія. В Норвегії нафтова галузь дуже розвинена і як наслідок  тут багато вакацій. Праця ця не з легких, але добре оплачується, від 2 до 10 тисяч доларів. Працювати можна як на виробництві, так і в сфері обслуговування.

  1. Моряки.

Україна являється шостою країною в світі за кількістю професійних моряків. Більше 150 тисяч наших моряків працює в різних куточках світу в складі флоту. Щоб отримати роботу на торговому чи рибальському кораблі, потрібно мати спеціальну освіту, а також володіти англійською чи мовою країни, компанія якої утримує судно. Звичайно ж вам знадобиться хороше здоров’я, сила і витривалість, адже це тяжкий фізичний труд. Ця праця добре оплачується, можна заробити від 1 до 20 тисяч доларів.