Перед тим як розпочати свій шлях заробітчанина, потрібно врахувати усі ризики й оцінити свої сили. Так закордоном, наприклад в країнах ЄС ви заробите значно більше чим в Україні, проте працювати там ой як не легко. Працювати прийдеться багато й довго, трудитися в поті лиця й максимально старанно. І ще одне – роботу потрібно шукати легально, тільки офіційне працевлаштування дозволить вам почуватися в безпеці, не переживаючи проблеми з законом чи порушення прав робітника, також отримаєте соціальний захист і матимете змогу захистити свої права в суді.
Основною причиною зробити такий крок в життя, являється чудова нагода швидко наповнити свій капітал, забезпечити свою сім’ю чи навіть влаштувати власний бізнес в Україні. Окрім цього є ще й переваги отримання зарплатні в євро чи доларах, через нестабільність курсу національної валюти та економічного потрясіння останніх років. Також не можна не згадати про якісні умови праці легального працівника закордоном. Тут вам дадуть житло та навіть забезпечать харчуванням, ви отримаєте зручну форму, сучасне обладнання і якісні знаряддя праці, створять не просто належні, а й безпечні умови для ефективного виконання обов’язків. Якщо ви будете працювати старанно, вашу працю неодмінно оцінять. Досвід роботи, сумлінність, прагнення до розвитку, понаднормовий труд закордоном заохочуються фінансово. Професіонали своєї справи й висококваліфіковані спеціалісти, здатні забезпечити ідеальну якість, ціняться на вагу золота.
Що потрібно врахувати при влаштуванні на роботу закордоном.
 Можливість шахрайства.
Шахраї можуть чатувати на вас на першому ж етапі заробітчанства – пошуку роботи. Про те що вас можуть обдурити уже по прибутті й говорити не приходиться. Саме тому, їхати на роботу закордон необхідно через офіційний візовий центр. Перед тим як почати співпрацю з фірмою посередником по працевлаштуванню заграницею, поцікавтеся чи є в неї відповідна ліцензія і чи готові ці посередники укладати офіційний договір про надання послуг працевлаштування. Також треба уточнити всю необхідну інформацію про безпосереднього роботодавця, умови й місце праці, гарантії й зарплатню. Важливо, щоб така компанія була здатною забезпечити супровід й прийти на допомогу.
 Коректний підбір вакансій.
Необхідно відшукати саме ту вакансію, яка максимально підходить вам, ту де ви зможете проявити свої здібності і яка задовільнить ваші очікування. Вміння, навики, досвід і освіта повинні використовуватися за призначенням, тому не потрібно професійному зварювальнику йти працювати барменом. Тому слід вияснити всі нюанси майбутньої професії, а також взнати про додаткові бонуси, такі як надання житла і харчування. Графік роботи, оплата і умови праці теж потрібно врахувати.
Таким чином, при працевлаштуванні потрібно:
 Вивчити ринок праці.
 Знайти добросовісного офіційного посередника.
 Віднайти підходящу легальну вакансію.
 Заключити письмовий договір.
 Оформити всі необхідні документи.

Особисті якості, які впливають на конкурентоспроможність:
 Знання мови країни в яку направляєтесь, знання англійської мови.
 Наявність технічної, або вищої освіти відповідно до затребуваної спеціальності.
 Вітається досвід роботи по спеціальності.

Закордоном, зокрема в країнах ЄС створюється безліч робочих місць. Наприклад, якщо ви мужчина, то в будь-який момент можете влаштуватися дольнобійником, зварювальником, електриком, будівельником і т. д. Якщо ви жінка, тоді на вас чекає праця пекаря, доглядальниці, прибиральниці, покоївки й інші варіанти. Для кожного є місце на заводі, фабриці чи фермі. Сімейні пари також знайдуть чим себе тут зайняти, причому за хорошу зарплатню.
Ну що ж, не гайте часу, якщо вам потрібні гроші і ви хочете побачити світ, тоді гайда закордон!