Сотні тисяч українців кожен рік виїжджають за кордон на заробітки, переважно в країни ЄС. Переважна більшість наших громадян влаштовується на ті вакансії, які е потребують кваліфікації, хоча ця тенденція змінюється і з року в рік кількість українських спеціалістів працюючих за фахом зростає.
Серед некваліфікованих працівників багато жінок. Жінки різного віку вдаються до трудової еміграції задля того, щоб покращити свій фінансовий стан і своєї сім’ї. Незважаючи на те, що вони працюють не за своєю основною спеціальністю, все ж така праця приносить непогані прибутки. За короткий термін закордоном можна заробити стільки грошей, скільки в Україні не заробляють навіть за пару років. Серед вакансій, що не потребують кваліфікації особливою популярністю користуються вакансії за доглядом по дому чи людьми похилого віку, загалом це робота в іноземних сім’ях. В цій статті ми на декількох наглядних прикладах розберемо особливості такої праці та розкажемо де і скільки може заробити жінка, працюючи на іноземну сім’ю.
Вимоги до кандидаток, оплата праці.
Наприклад в Ірландії багато вакансій домашнього персоналу, приймають тут жінок віком до 40 років. Кандидатка повинна володіти англійською мовою, хоча б на прийнятному розмовному рівні. Заробітна плата домробітниці чи няні складає 12000 доларів в місяць, окрім цього роботодавці часто забезпечують робітниць житлом та харчуванням.
США – це ще один хороший напрямок для пошуку роботи домробітниці. На цю роботу приймають жінок віком до 45 років і далеко не завжди вимагають від них знання англійської мови. В Америці проживає багато сімей з пострадянських країн, які з радістю візьмуть до себе працівницю, котра володіє коча б російською мовою. Багато тут і наших земляків для котрих достатнім буде її знання української мови. Що стосується заробітку, то тут можна заробити від 1600 доларів в місяць, якщо ви знаєте англійську мову і володієте певними навиками, що допоможуть вам проявити себе на такій роботі, тоді зарплатня буде значно більшою.
Ізраїль, ще одна країна де можна непогано підзаробити. Тут наші громадянки можуть з легкістю влаштуватися домробітницею чи нянею і для цього не потрібно знати іврит, що безсумнівно спрощує процедуру найму. Частіше за все, в цій країні приймають на роботу жінок віком до 45 років. Зарплатня дещо скромніша аніж в Північній Америці чи Західній Європі, проте можна заробити не менше 1000 доларів в місяць. Щоправда можуть виникнути проблеми з оформленням робочої візи, тому варто звернутися за допомогою у візовий центр Без кордонів. А ще, зауважте що в цій країні доволі жаркий клімат.
Іспанія також являється популярною країною для наших заробітчанок. Якщо вам не більше 50 років, тоді ви без проблем влаштуєтесь тут нянею чи доглядальницею і навіть без знання іспанської мови зможете заробляти від 800 доларів в місяць.
Про Італію знають усі наші жінки які виїжджають на заробітки, в цій країні працює близького 1 млн. українок! Італійські сім’ї приймають в свій дім на роботу жінок віком до 50 років, не вимагаючи, але вітаючи знанні італійської мови. Зарплата складає від 900 доларів в місяць.
Список цей далеко не повний, адже багато цікавих вакансій для домробітниць є і в інших країнах, Німеччині, Англії, Франції чи навіть в Польщі, завдяки список можна продовжувати, тому обирати вам