Робота за кордоном приносить набагато більше грошей, аніж і Україні, за короткий період заробітчанин може накопичити капітал, який на батьківщині прийдеться збирати роками. Проте працювати в чужій країні зовсім не легко, щоб покращити свій фінансовий стан, часто приходиться працювати в жахливих умовах і понад норму, ризикуючи здоров’ям і нервами.
Щоб заробити багато грошей потрібна висока кваліфікація, професіоналізм, досвід і знання іноземної мови, в такому випадку для вас створять ідеальні умови праці, нададуть соціальні гарантії і порадують кругленькою сумою. Проте переважна більшість заробітчан працює без кваліфікації і знання мови та, незважаючи на це заробляють непогані гроші, як їм це вдається? Вони забувши про гордість працюють в складних умовах і дотримуються жорсткого графіку.
Давайте взнаємо які з професій являються найтяжчими (спойлер, всі вони стосуються сільського господарства).
1. Рибна ферма.
Робота на рибній фермі дуже тяжка і виснажлива, про це знають всі трудові емігранти, але все одно знаходяться охочі на ній працювати, адже платять за неї не погані гроші.
Всі такі ферми розташовані в регіонах з холодним кліматом, наприклад лосося добувають на Алясці. На таку роботу завжди є охочі, але мало хто повертається – на ній дуже тяжко працювати, надзвичайно складні погодні умови і умови праці.
Працівники працюють в величезному ангарі серед безлічі конвеєрів, сильного шуму, холоду і вологи. Постійно приходиться борсатися в холодній воді, пальці рук мерзнуть, болять и ниють, незважаючи на біль приходить працювати швидко і чітку, щоб не збити роботу конвеєра. Збавляти темп не вийде, адже риба, яку потрібно випотрошити, постійно поступає по конвеєрній стрічці з великою швидкістю.
Графік також суворий, 7 годин в день без перерви і навіть без вихідних. В таких умовах здоров’я починає підводити навіть витривалих людей, адже постійний холод і волога вкрай негативно на нього впливають. Працівники часто хворіють на простуду, а деякі потрапляють в лікарню з пневмонією.
Плюси в такій вакансії доволі відчутні, зокрема велика зарплатня від 5000 доларів, а ще безплатне харчування і проживання, проте це ніяк не згладжує весь негатив.
2. М’ясна ферма.
Працювати тут також не солодко, вакансія м’ясника підійде далеко не кожній людині. Справа навіть не в етичній стороні чи боязні крові, а в фізичній витривалості. Умови праці тут вкрай тяжкі як в моральному, так і в фізичному плані, дехто не витримує цього з часом, а дехто й зовсім одразу ж потерпає від шокового стану.
Тяжка праця виснажує, від постійного навантаження на руки вони німіють і можуть підвести вас в непідходящий момент, що в свою чергу часто приводить до травм. Окрім цього, на психіку людини негативно впливає незмінна жахлива картина порубаних туш тварин і багато крові.
Хоча компенсація за таку працю доволі суттєва, від 3000 доларів.
3. Молочна ферма.
Цей варіант заробітку теж надзвичайно складний, він являється одним із самих тяжких і виснажливих. Працівники повинні кожен день вивантажувати декілька тон корму і іншої продукція призначеної для тварин. Окрім цього потрібно звикнутися з неприємним запахом відходів, позбувшись гидливості. Також потрібна витримка, адже тварини потребують постійного догляду.
Графік роботи дуже виснажує, він не передбачає вихідних і перерв, доглядати за худобою потрібно цілодобово. Працівник не застрахований від травм, причому не тільки від тяжкої праці і навантаження, але й від самих тварин.
Серед плюсів варто назвати медичне страхування та зарплату від 2000 доларів.
4. Збір ягід.
Збір урожаю це завжди тяжка праця, яка виснажує і заставляє забути про відпочинок. Робочий день триває 8 годин, без перерв чи вихідних. Такий графік зумовлений тим, що сезон збирання урожаю скороминучий і потрібно встигнути завершити роботу. Працювати приходиться не тільки довго і тяжко, але й в несприятливих погодних умовах, наприклад в жару. За один день працівник обробляє від декількох десятків до сотень кілограм ягід, а тому йому знадобиться не аби яка витривалість і фізична сила. Від травм також ніхто не застрахований.
Проте витримавши такі пекельні заробітки можна в місяць заробити близько 1000 доларів.
5. Збір грибів.
Ця робота приносить доволі непоганий дохід, не потребує особливих вмінь, кваліфікації чи знання іноземної мови. Але є й мінуси.
Збирати гриби просто і тяжко одночасно, а все через важкі умови праці. Збирати їх приходиться в холодних і сирих ангарах, а норма виробництва настільки велика, що заставить сумніватися в своїх силах навіть бувалого заробітчанина. Сирість і холод безперечно погано впливають на здоров’я людини, але це ще не все, збираючи гриби можна захворіти на алергію. Працювати приходиться в рукавицях, натираючи руки тальком, який негативно впливає на шкіру і може стати причиною алергічної реакції. Працівника постійно супроводжують виснажливі фізичні навантаження, біль в руках і спині, а загальна втома негативно відбивається на здоровому стані нервової системи.
Всі ці незручності роботодавці компенсують великою, як для української мірки зарплатнею в 1000 і більше доларів.
Як бачите, заробити багато можна, але за все приходиться платити, ризикуючи в першу чергу своїм здоров’ям.