Часто буває так, що картина яку ми собі вимальовуємо в уяві, на практиці не збігається з реальним станом речей. Не в останню чергу це стосується трудової еміграції. Трапляються такі ситуації, що ми виїжджаємо закордон на заробітки мріючи про краще майбутнє і уявляючи собі, що нас там чекають золоті гори, проте зарплатня оказується не настільки високою як нам розказувала, а працювати потрібно багато і сумлінно. Інколи й зовсім ми получаємо не те на що розраховували, приходиться на місці шукати інші варіанти й т. д.
І так, як же нам знайти роботу заграницею, але таку, яка нам підходить? Найпростіший спосіб, звернутися по допомогу у спеціалізований візовий центр. Такі організації виступають посередниками між закордонним роботодавцем і вами – людиною яка шукає роботу. Також можна підготувати резюме й напряму організувати його розсилку, зв’язатися з рекрутинговими компаніями чи пройтися по спеціалізованим сайтам в пошуках відповідних вакансій.

Пам’ятайте, що якщо ви звертаєтеся за допомогою в працевлаштуванні до спеціальних компаній, тоді переконайтеся, що вони працюють на легальній основі, мають ліцензію і необхідні дозволи, а також забезпечують працівника повним пакетом документів, та влаштовують його на роботу офіційно. Навіть не думайте приступати до праці нелегально, особливо, якщо це ваша перша закордонна робота, інакше ви останетеся соціально незахищеним і будете діяти поза правовим колом, що унеможливить захист ваших інтересів у суді і навіть більше, може стати причиною виникнення проблем з законом. Будучи захищеним, ви зможете простіше освоїтись на новому місці роботи і якщо воно вам не підходить, підшукати інше.
Щоб не розчаруватися у виборі роботи, наперед поінтересуйтеся інформацією про роботодавця і компанію в цілому. Необхідно взнати більше даних, про розмір зарплатні, можливість кар’єрного росту і підвищення, соціальний захист і умови праці, наявність таких бонусів як надання житла і харчування. Немаловажним аспектом являється відстань між місця роботи й проживання та способи добирання й час який потрібно потратити.

Ще одним варіантом як підшукати собі роботу закордоном являється пошук вакансій серед друзів, знайомих і родичів, котрі там працюють. Це доволі поширений варіант в Україні, який має свої позитивні і негативні сторони. Серед позитивних сторін можна назвати те, що вас на місці зустріне знайома людина й допоможе освоїтися, підкаже де знайти роботу, житло й т. д. Також, скоріш за все ви не будете платити за ці послуги, так як вони надані «по знайомству». Хоча навіть серед знайомих бувають недобросовісні люди, тому ви можете попасти в патову ситуацію, почавши працювати на низькооплачуваній роботі з поганими умовами праці. Також з вас можуть затребувати оплату послуг по працевлаштуванні. В цьому випадку все залежить від людини, довіряєте ви їй чи ні.

Для тих, хто уже працював закордоном і залишився в хороших стосунках зі своїм роботодавцем є ще один варіант. Ви можете напряму звернутися до нього, навіть якщо не маєте наміру працювати в його фірмі, адже він зможе порадити іншого роботодавця з кола знайомих бізнесменів, в якого буде вакантна вакансій підходяща для вас. Часто такий метод дозволяє знайти хорошу роботу по рекомендації.

Інколи вдається знайти гарну роботу займаючись волонтерською діяльністю під егідою благочинних організацій. Такий спосіб далеко не всім підходить, адже волонтери працюють керуючись бажанням допомагати людям й така робота не приносить їм великих грошей, проте відкриває можливості для заробітчанства в майбутньому, адже в такий спосіб можна завести багато корисних знайомств й «розвідати» хороші місця роботи.

Їхати закордон й шукати там роботу своїми силами ризиковано, особливо якщо це ваша перша поїздка. Таким чином тяжко знайти хорошу вакансію, тим паче легальну. Проте, якщо ви вже знаєте країну, бо працювали тут раніше і маєте декілька ідей по працевлаштуванні, тоді можна спробувати.

Який би варіант ви не вибрали, головне не бійтеся вийти з зони комфорту й змінити своє життя, адже такі зміни підуть вам на користь!