Як виявити ознаки обману при влаштуванні на роботу закордоном.
Всі ми знаємо, що знайти хорошу роботу закордоном не так вже й легко, особливо, якщо шукати її самостійно, без допомоги візового центру. Незважаючи на це, багато Українців стрімголов біжать влаштовуватися на роботу, як тільки бачать привабливу пропозицію, проте, такі пропозиції часто бувають обманом. Так як виявити цей обман, як не піти на поводу у шахраїв, уникнути проблем та зберегти свої кошти? Є декілька безвідказних правил перевірки вакансії і компанії яка її пропонує, ці правила діють як лакмусовий папірець на усіх аферистів в даній сфері.
 Першим ділом, проявіть ініціативу й поінтересуйтеся, чи є у роботодавця чи посередника відповідна ліцензія, яка допомагає в пошуку місця праці закордоном. Перевірити це не складно, адже на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України розміщений вичерпний перелік ліцензіатів. Окрім цього можна отримати вичерпну інформацію по темі в Департаменті ринку праці і зайнятості, адже тут діє відділ ліцензування діяльності посередників по працевлаштуванню за кордоном. Окрім ліцензій фірма-посередник повинна володіти свідоцтвом про держреєстрацію та укласти договір з компанією-роботодавцем.
 Окрема тема це грошова винагорода за працевлаштування. Згідно з пунктом 9.13 постанови №1060 Кабінету міністрів України від от 16.12.2015 ліцензовані фірми посередники не повинні брати гроші за працевлаштування наперед. Оплата таких послуг повинна проводитися тільки після встановлення факту працевлаштування, а саме підписання договору між українським працівником і закордонним роботодавцем. Будь-які маніпуляції в даному руслі можуть свідчити про недобросовісні наміри посередника.
 Запам’ятайте, якщо ви відправляєтесь легально на роботу в іншу країну, вам обов’язково потрібна робоча віза і ні якої іншої. Туристичні, культурні і інші візи по яким вам обіцяють працевлаштування – це явний признак нелегальної діяльності компанії. Тут все однозначно і просто – законодавство всіх правових країн дозволяє офіційне працевлаштування іноземного робітника тільки при наявності у нього робочої візи.
 Брак інформації. Коли вам пропонують роботу, але надають мінімум даних про компанію в якій ви будете працювати та умови праці, не дають вичерпних відповідей на запитання про сферу майбутньою діяльності, обов’язки, перспективи чи ризики – це обман, будьте впевнені. Не може бути ніяких відмовок про конфіденційність, адже ви в праві знати все про свою майбутню діяльність, та навіть більше, наприклад володіти загальними даними про самого роботодавця, не говорячи про умови, гарантії та оплату праці, графік роботи, місце проживання й способі добирання на роботу, а також медичне й соціальне забезпечення.
 Якщо вас з радістю беруться влаштовувати на заміщення відповідальної вакансії, навіть не запитуючи про стаж роботи та професійні навики, слід задуматися про шахрайство. Зайняти місце кваліфікованого працівника може лише не менш кваліфікована особа, тому це дивно, якщо вас не питають про ваші навики, Якщо беруть всіх підряд, значить вас обманюють, або в питанні отримання конкретної роботи, чи в питанні працевлаштування в цілому.