Звичайно, що в чужій для вас країні, на новому місці роботи виникають різного роду складнощі. Людина, яка покинула свою батьківщину, родичів і друзів, привичне для себе коло спілкування і зону комфорту, неминуче з ними зіткнеться, а також відчує сильний дискомфорт.
Кожна людина це індивід, тому проблемою для нас можуть стати різні риси нашого характеру, наприклад страх змін чи відсутність мотивації. Також слід врахувати стійкість до стресових ситуацій і рівень адаптованості до нових умов життя. Давайте детальніше зупинимося на основних проблемах.
Мотивація.
Складніше за все мотивувати себе на такі кардинальні зміни, а ще тяжче не здатися. Саме відсутність мотивації стає на заваді еміграції, мріє про це багато хто, але не всі мрійники реалізують ці плани.
Незнайома мова.
Знання англійської мови часто являється недостатнім аргументом. Так, цю мову знає більшість населення Землі, але в загальній частці в окремо взятих країнах її носіїв не так вже й багато. Незважаючи на мовну глобалізацію, національні мови остаються найбільш вживаними. Тому для переїзду в неангломовну країну, вам доведеться вивчити саме її мову.
Боязнь втрати соціального статусу.
Всі ми в своїй батьківщині володіємо певним соціальним статусом, звичайно він часто не співпадає з нашими фінансовими можливостями, але при переїзді в іншу країну, ми боїмося його позбутися. Частіше за все, тут нам прийдеться почати своє життя з нуля і досягати нових вершин.
Працювати і навчатися за кордом тяжче.
Закордоном вам доведеться покладатися лишень на свої здібності і зусилля, працюючи над собою. Щоб отримати тут диплом, потрібно тяжко працювати і витрачати багато часу та грошей. Те ж саме стосується роботи, вона не легка і байдикувати на ній не вийде.
Матеріальні труднощі.
Не секрет, що навіть не зважаючи на безвіз, переїзд за кордон справа затратна. Якщо мова йде про переїзд східну частину ЄС чи в США, то це вам обійдеться в копійку. Проте можна почати із заробітків в Східній Європі і доволі швидко назбирати стартовий капітал для руху далі на захід.
Втрата зв’язку з рідними і близькими.
Страх залишитися сам на сам з усіма проблемами в чужій країні та втратити зв’язок з близькими людьми – це також одна з основних перепон. Проте, тут боятися нічого, на дворі ХХІ століття, технології якого дозволяють не тільки поговорити, але й побачитися з рідними, навіть на іншому кінці світу. Так ви згладите почуття самотності.
Зі страхами і перепонами ми розібралися, тепер давайте подумаємо куди краще емігрувати.
Куди частіше за все емігрують українці?
Наші громадяни в переважній більшості вибирають для еміграції країни ЄС, також багато емігрантів в США та Канаді. Що стосується Європи, то тут, після впровадження безвізового режиму і лібералізації законів, що до праці емігрантів, українців з кожним роком більшає.
В Східній Європі українців дуже багато, особливо в Польщі, проте для багатьох, такі країни як Польща, Чехія і Угорщина – це тільки стартова площадка, тут вони накопичують стартовий капітал для еміграції подалі на захід. Більш за все їх приваблюють країни Західної Європи, такі як: Франція, Німеччина, Англія, Іспанія і Італія. Справа в тому, що в них більший рівень заробітної плати, а умови праці та проживання кращі і загалом рівень життя вищий. Те ж саме стосується країн північної Америки, куди прагне добратися багато хто з наших співвітчизників.
Еміграція за кордон не повинна бути для вас мрією, це просто мета, яку можна доволі легко досягнути за допомогою візового центру Без